Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

REGULAMIN IX ŚWIĘTOKRZYSKIEGO MŁODZIEŻOWEGO CZEMPIONATU KONI RAS ZIMNOKRWISTYCH

W załączniku regulamin imprezy w Ożarowie, zapraszamy do zgłaszania koni.

HIJ WIOSNA 2018

 Informujemy, że posiadamy w sprzedaży wiosenny numer czasopisma Hodowca i Jeździec w cenie 18,99 zł.

Tygodniowy newsletter PZHK

Regulaminy MPMK 2018 - WKKW

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem tegorocznych Mistrzostw Polski Młodych Koni we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego.

Czytaj online.

Czempionat Kuców 2018

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem Ogólnopolskiego Czempionatu Hodowlanego i Użytkowego Kuców, który odbędzie się 19 maja w Bielicach.

Czytaj online.

Dzień Otwarty Zespołu Szkół w Bielicach

W imieniu Zespołu Szkół w Bielicach, zapraszamy młodzież (wraz z rodzicami) zainteresowaną ofertą edukacyjną placówki, a w szczególności kierunkiem Technik Hodowca Koni, na Dzień Otwarty - 13 kwietnia! ZS w Bielicach od kilku lat kształci uczniów na tym kierunku, a w kolejnym roku szkolnym zamierza uruchomić kurs kwalifikacji zawodowej Jeździec.

Czytaj online.

Próba dzielności klaczy - UWAGA ZMIANA GODZINY!!!

Informujemy, że dwudniowa próba dzielności klaczy rasy śląskiej, kończąca stacjonarny 60-dniowy trening zaprzęgowy w Zakładzie Treningowym w Książu rozpocznie się w dniu 13 kwietnia (piątek) o godz. 12:00, a nie jak planowano wcześniej o 11:00. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Czytaj online.

 

Tygodniowy newsletter PZHK

Regulaminy MPMK 2018 - skoki

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem tegorocznych Mistrzostw Polski Młodych Koni z dyscypliny skoków przez przeszkody.

Czytaj online.

Kamila Żuchowska na Festiwalu Sztuki Jeździeckiej

Z przyjemnością informujemy Państwa, że nasza koleżanka Kamila Żuchowska to nie tylko osoba kompetentna w pracy, ale także utalentowana malarsko i rysunkowo. Podczas V Festiwalu Sztuki Jeździeckiej, którego jednym z partnerów był Polski Związek Hodowców Koni, jedną z osób prezentujących swoje obrazy była właśnie Kamila.

Czytaj online.

Regulaminy MPMK 2018 - ujeżdżenie

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem tegorocznych Mistrzostw Polski Młodych Koni z dyscypliny ujeżdżenie.

Czytaj online.

Test obcego powożącego

Serdecznie zapraszamy hodowców, właścicieli oraz wszystkich zainteresowanych na test obcego powożącego w Zakładzie Treningowym w Książu. Test odbędzie się w dniu 4 kwietnia 2018 r. (środa), rozpoczęcie planowane jest na godz. 10:00, a obcym powożącym będzie Alicja Chodkiewicz.

Czytaj online.

Nagroda im. Michała Wierusz‑Kowalskiego – V Festiwal Sztuki Jeździeckiej

25 marca 2018 roku mieliśmy przyjemność gościć na jubileuszowym V Festiwalu Sztuki Jeździeckiej. Tradycyjnie już Polski Związek Hodowców Koni był partnerem tego wydarzenia, które już od 5 lat odbywa się na wiosnę w Warszawie. Po raz drugi mieliśmy przyjemność wręczyć nagrodę imienia Michała Wierusz‑Kowalskiego, redaktora naczelnego kwartalnika "Hodowca i Jeździec". Laureatką nagrody została rzeźbiarka, Ewa Jaworska.

Czytaj online.

Książka "ABC powożenia"

Wzrastające zainteresowanie powożeniem zaprzęgami konnymi i brak na polskim rynku instruktażowej książki na ten temat, zmobilizowały sędzinę i znawczynię tej dyscypliny - Danutę Nowicką do napisania "ABC Powożenia", której pierwsze wydanie ukazało się w 2000 roku. Pisząc tę książkę Autorka skorzystała z życzliwych uwag i sugestii wielu polskich powożących. Książka zawiera także rozdziały z dziedziny weterynarii, historii pojazdów konnych i powoźnictwa napisane przez niewątpliwych znawców tematu. Fakt wyczerpania pierwszego nakładu a także bardzo wiele próśb o wznowienie, zmobilizowały Autorkę do pracy nad drugim wydaniem, którego treść została znacznie rozszerzona i uaktualniona, a niektóre rozdziały zastąpione nowymi.

Czytaj online.

List otwarty PZHK do Prezesa TVP w sprawie reportażu o Jarmarku Konnym w Skaryszewie

Zapraszamy do zapoznania się z listem otwartym Polskiego Związku Hodowców Koni do Prezesa Telewizji Polskiej w sprawie reportażu o Jarmarku Konnym w Skaryszewie. List przedstawia stanowisko PZHK w sprawach poruszanych w reportażu autorstwa Justyny Andersz-Rychter pod nazwą "Targowisko okrucieństwa" wyemitowanym 13 marca 2018 roku w "Magazynie Ekspresu Reporterów" na antenie TVP 2, dotyczącym Jarmarku Końskiego "WSTĘPY", który odbył się w …

Czytaj online.

Polski Związek Hodowców Koni

List otwarty - Telewizja Polska S.A. (w załączniku)