Tygodniowy newsletter PZHK

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
15 lutego 2021

Czempiony z Cavaliady - Fabregas S i Diamuno Star - pod słońcem Hiszpanii

Podczas tegorocznej, IV edycji Ogólnopolskiego Czempionatu w skokach luzem zaprezentuje się 17 obiecujących młodych koni. Chcielibyśmy podzielić się informacjami, o tym jak rozwija się dalsza kariera dwóch czempionów wcześniejszych edycji tego konkursu oraz ich rodziców.
Jak do tej pory to właśnie te dwa ogiery, Fabregas S i Diamuno Star, uzyskały dwa najwyższe wyniki podczas wszystkich rozegranych edycji Czempionatu, zarówno wśród zaprezentowanych dwu- i trzylatków łącznie.

Krzysztof Giers nie żyje

Z przykrością informujemy, że zmarł Krzysztof Giers zasłużony hodowca koni zimnokrwistych i ardeńskich z woj. warmińsko-mazurskiego.
Rodzinie i bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Konie zgłoszone na IV Ogólnopolski Czempionat w skokach luzem

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem koni zgłoszonych na IV Ogólnopolski Czempionat Koni Ras Szlachetnych w skokach luzem, który odbędzie się w Poznaniu w najbliższy wtorek 16 lutego o godz. 17:00. Transmisja online, którą poprowadzi "Świat Koni" będzie dostępna na stronie www.swiatkoni.pl oraz www.pzhk.pl

Zbigniew Dąbrowski nie żyje

Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Zbyszka Dąbrowskiego - żołnierza Armii Krajowej, trenera związanego z Sudeckim Ludowym Klubem Sportowym Książ, wieloletniego dyrektora stada Ogierów w Książu. Organizatora wielu aukcji koni szlachetnych, a także krajowych i międzynarodowych jeździeckich imprez sportowych najwyższej rangi. Współtwórcę wielu sukcesów sportowych swoich podopiecznych w ujeżdżeniu, skokach przez przeszkody, WKKW i powożeniu.

Diter Staniek nie żyje

Z przykrością informujemy, że zmarł Pan Diter Staniek wieloletni hodowca koni sportowych i członek Terenowego Koła Hodowców Koni Racibórz. Msza Święta Żałobna za zmarłego odprawiona zostanie w dniu 13.02.2021 r. (sobota) o godzinie 12:00 w kościele po wezwaniem Św. Mikołaja w Raciborzu, po czym nastąpi odprowadzenie na miejsce wiecznego spoczynku na cmentarzu  w Cyprzanowie.Składamy serdeczne wyrazy współczucia rodzinie i bliskim.